Projekt Modelowy „Strachy na wróble”

strach-modelowyPolska Fundacja Dzieci i Młodzieży w lutym 2016 roku wybrała dwóch zwycięzców w konkursie na Projekty Modelowe Ogólnopolskiego Programu Grantowego Równać Szanse. Wśród wyróżnionych znalazł się projekt „Strachy na wróble” realizowany od września 2014 do listopada 2015 roku. Projekty Modelowe to zamknięty konkurs dla najbardziej efektywnych działań zrealizowanych w Programie „Równać Szanse”. Rywalizują w nim co roku najlepsze projekty edycji, które wypracowały metody działania umożliwiające skuteczne zrealizowanie zaplanowanych celów i przygotowały kadrę do prowadzenia działań wg metodyki projektu. Fundacja PCHip za przyznane dofinansowanie opracowała publikację „Strachy na wróble”, której celem jest upowszechnienie wśród różnorodnych podmiotów wypracowanej i sprawdzonej metody prowadzenia działań z młodzieżą rozwijającej umiejętności społeczne, dzięki którym młodzi ludzie mogą nabrać odwagi, wzmocnić wiarę we własne możliwości i zwiększyć umiejętność planowania wydarzeń. W ramach działań promocyjnych przeprowadzono spotkania promocyjne dla członków organizacji pozarządowych, nauczycieli i osób zainteresowanych naszymi działaniami w Ropczycach, Wielopolu Skrzyńskim, Górkach i Lubeni.

Informacje o publikacji pojawiły się Radiu Rzeszów, na portalu internetowym ry-sa.pl oraz na stronie biznesistyl.pl

Pobierz bezpłatnie elektroniczną wersję publikacji okladka_pch1

Fotorelacja ze spotkań promujących publikację „Strachy na wróble”

photo(1)

FOTOGALERIA

     
 

RS2015_PMProjekt modelowy „Strachy na wróble” to pomysł na wykorzystanie lokalnego potencjału przyrodniczo-kulturowego podczas działań w przestrzeni publicznej. Jego celem jest stworzenie publikacji - poradnika opisującego jak przeprowadzić podobne działania w swoim otoczeniu.

Ponadto odbędą się spotkania promujące projekt w miejscowościach: – Ropczyce, pow. ropczycko-sędziszowski (wrzesień 2016), – Wielopole Skrzyńskie, pow. ropczycko-sędziszowski (wrzesień 2016), – Górki, pow. brzozowski (październik 2016), – Lubenia, pow. rzeszowski (październik 2016).

Uczestnikami będą osoby na co dzień pracujące z młodzieżą – nauczyciele, animatorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wolontariusze, władze lokalne oraz sama młodzież.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań na stronie internetowej, jak również na facebook.com/podkarpackiecentrumhipoterapii

ZAPRASZAMY NA:

gspol                                     rr poz   unnamed

   

Program „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

 

       Logo-PAFW                                        Logo_PFDiM